O blogu

Witamy Państwa na blogu poświęconemu zagadnieniu dóbr osobistych, ich ochrony oraz ustalaniu odpowiedzialności za naruszenie dóbr osobistych, a także dochodzeniu należnych z tego tytułu świadczeń.

Tematyka dóbr osobistych nabiera coraz większego znaczenia w dzisiejszym świecie w związku z jego nieustannie postępującą globalizacją, skutkującą coraz szerszym dostępem do informacji, w szczególności poprzez dynamiczny rozwój portali informacyjnych i mediów społecznościowych. Oprócz mnóstwa korzyści z tego płynących skutkuje to niestety również coraz częstszymi przypadkami naruszeń dóbr osobistych przysługujących osobom fizycznym, przedsiębiorcom, czy spółkom.

W naszej pracy zawodowej spotykamy się z wieloma przypadkami, gdy osoby poszkodowane wskutek naruszenia dóbr osobistych są pozostawione same sobie i nie mają możliwości uzyskania jakichkolwiek przystępnych dla nich informacji odnośnie ochrony dóbr osobistych czy usunięcia skutków ich naruszeń. Stąd postanowiliśmy stworzyć tego bloga, który jak mamy nadzieję pomoże znaleźć odpowiedź na wiele pytań.

Osoby poszkodowane zmagają się z wieloma negatywnymi skutkami naruszenia przysługujących im dóbr osobistych czy to w sferze osobistej czy zawodowej , dlatego też poszukują sprawiedliwości, chcą by winni ich krzywdy zostali ukarani, a ponadto pragną uzyskać odszkodowanie za szkodę, którą ponieśli z tego tytułu.

Ten poradnik ma służyć pomocą tym, którzy nie są prawnikami w poradzeniu sobie z ustaleniem czy w ich sprawie doszło do naruszenia dóbr osobistych, a następnie podjęciu kroków mających na celu ukaranie winnych tej sytuacji oraz uzyskanie odszkodowania i zadośćuczynienia za poniesioną wskutek naruszenia dóbr osobistych szkodę.

Znajdą państwo tutaj odpowiedź na wiele trudnych pytań takich jak:

  • czym są dobra osobiste;komu przysługują dobra osobiste;
  • jaki jest katalog dóbr osobistych;na czym polega naruszenie dóbr osobistych;
  • jaka ochrona przysługuje osobie, której dobra osobiste zostały naruszone;
  • jakich świadczeń można się domagać od osoby, która naruszyła czyjeś dobra osobiste;
  • w jaki sposób i do kogo zgłosić naruszenie dóbr osobistych oraz związane z tym roszczenia;jak napisać pozew w sprawie o naruszenie dóbr osobistych;
  • jak zgłosić przestępstwo związane z naruszeniem dóbr osobistych;

To jedynie kilka z wielu zagadnień, które zostaną opisane na blogu.

Jeżeli będą mieli Państwo dodatkowe pytania czy wątpliwości lub będą Państwo potrzebować wyjaśnienia jakiejś szczególnej kwestii związanej z tematyką dóbr osobistych proszę o kontakt, za pośrednictwem maila, formularza kontaktowego lub po prostu proszę opisać swój problem w komentarzu.

Postaramy się pomóc w każdym przypadku.